Logo
PO-PÁ 8:00 - 18:00
Novinky
28.09.2019
Nová služba: doručení večer až domů
Chceme vám být dobrým služebníkem, na kterého se můžete spolehnout. Proto zavádíme službu "Večerní doručení". Váš balíček si na Vás počká u nás a přij... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Poradna
Mějte kontrolu nad spotřebou elektrické energie
13.07.2019
Mějte kontrolu nad spotřebou elektrické energie
Mnoho spotřebitelů může být letos z ročního vyúčtování energie nemile překvapeno. Víme jak předejít nepříjemnostem. číst celé
Příjemné osvětlení slunečníku nebo pergoly
24.03.2019
Příjemné osvětlení slunečníku nebo pergoly
Večerní posezení pod pergolou nebo slunečníkem s příjemným a nerušivým osvětlením číst celé
Vybrat led žárovku není věda. 5 jednoduchých rad, kterých se držte
17.05.2018
Vybrat led žárovku není věda. 5 jednoduchých rad, kterých se držte
Mnozí LED žárovky nekupují, protože jednoduše nerozumí všem parametrům. Vysvětlíme vám jak správně vybrat. číst celé
Zobrazit všechny články
Chci zasílat novinky
EET - pozastaveno

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“,
eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.

 

 

  1. Úvod
  2. Zacházení s bateriemi
Zacházení s bateriemi

Příloha Obchodních podmínek: PRAVIDLA PRO ZACHÁZENÍ S BATERIEMI

Následující doporučení vyplývají z ČSN EN 60086-4  a bezpečnostních listů jednotlivých výrobců.

UPOZORNĚNÍ - Při nerespektování níže uvedených zásad může dojít k přehřátí, tečení, větrání, roztržení, explozi, případně ohni a poranění osob!

1.    Bezpečnostní pokyny pro manipulaci a likvidaci
a)    Nevkládat s opačnou polaritou, při vkládání dodržet značení. Jsou-li baterie vloženy opačně, může dojít ke zkratu nebo k nabíjení.
b)    Zabránit zkratování. Jsou-li kladné (+) a záporné (-) vývody baterie spolu spojeny, nastává zkrat. Ke zkratu může dojít, jestliže baterie leží volně v kapse s klíči nebo mincemi, volně sesypané apod.
c)    Nenabíjet, pokud k nabíjení není výrobcem přímo určena. Pokus o nabíjení může způsobit vnitřní plynování a/nebo vznik tepla s následkem exploze.
d)    Nuceně nevybíjet. Jestliže jsou baterie nuceně vybíjeny pomocí vnějšího napájecího zdroje, sníží se její napětí na nižší hodnotu, než na jakou byla konstruována, a mohou vznikat vnitřní plyny.
e)    Nekombinovat staré a nové baterie nebo baterie různých typů a značek. Při výměně baterií je nutné vždy vyměnit všechny baterie najednou za nové stejné značky a typu. Současné použití baterií odlišných značek a typů nebo nových kusů spolu se starými může při rozdílném napětí nebo kapacitě článků způsobit jejich nadměrné/nucené vybití.
f)    Před instalací očistit pólové vývody baterie i pólové vývody zařízení.
g)    Vybité baterie okamžitě odstranit ze zařízení a odevzdat dle bodu s). Zůstanou-li baterie delší dobu v zařízení, může tečení elektrolytu způsobit jeho poškození.
h)    Nadměrně neohřívat. Nadměrným ohřevem může dojít k uvolnění elektrolytu a k poškození separátorů.
i)    Přímo nesvařovat ani nepájet.
j)    Nerozebírat. Při rozpouzdření může být kontakt s jednotlivými částmi baterie škodlivý.
k)    Nedeformovat. Baterie nemají být stlačovány, proráženy ani jinak poškozovány.
l)    Nelikvidovat v ohni. Spalování je povoleno pouze pro schválenou likvidaci v řízených spalovnách.
m)    Nevystavovat vodě zejména baterie s poškozeným pouzdrem.
n)    Neponechávat v dosahu dětí. Mimo jejich dosah je nutné udržovat především baterie, které je možné spolknout. Dále nesmí být dětem dovolena výměna baterií bez dozoru dospělé osoby.
o)    Nezapouzdřovat ani jinak neupravovat. Zapouzdření nebo jiná úprava baterie může způsobit zablokování bezpečnostního větracího mechanismu. Případné úpravy je třeba konzultovat s výrobcem.
p)    Nepoužité baterie je nutné skladovat v jejich originálním balení a udržovat je mimo dosah kovových předmětů, které by je mohly zkratovat. Již rozbalené kusy je třeba nemíchat a neukládat společně.
q)    Nenechávat baterie v zařízení, pokud se po delší dobu nepoužívá, s výjimkou zařízení používaných pro havarijní účely. I když je většina baterií vyskytujících se na trhu vysoce odolná proti tečení, mohou být částečně nebo úplně vybité baterie vůči tečení více náchylné, než baterie nepoužité, proto se doporučuje baterie ze zařízení vyjmout.
r)    Při uskladnění v chladu používat až po postupném vytemperování na okolní teplotu.
s)    Použité baterie odevzdat JA, případně subjektu, který je zapojen do kolektivního systém pro zpětný odběr baterií dle zákona 185/2001Sb., resp. 297/2009Sb. o odpadech v platném znění.

2.    Bezpečnostní opatření při skladování, balení a přepravě
a)    Baterie skladovat /vystavovat v jejich originálním balení v dobře větraném, suchém a chladném prostředí, ideálně uzavřené do speciálního ochranného obalu.
b)    Při skladování udržovat teplotu v rozsahu +10°C až +25°C. Teplota by neměla překročit +30°C! Zamezit extremní vlhkosti (nad 95% a pod 40% relativní vlhkosti). Vysoká teplota nebo vlhkost může způsobit zhoršení charakteristik baterie a/nebo korozi jejího povrchu.
c)    Neskladovat / nevystavovat baterie na přímém slunci, na místech, kde mohou být vystaveny dešti, nadměrnému teplu, v blízkosti radiátorů nebo ohřívačů vody.
d)    Nemíchat s jinými materiály.
e)    Kartónové krabice s bateriemi nestohovat nad 1,5m. Při vyšším stohování může dojít k deformaci baterií ve spodních vrstvách a následnému tečení elektrolytu.
f)    Pro další přepravu /manipulaci zvolit balící materiál i způsob balení zamezující vzniku neúmyslného elektrického dotyku a korozi vývodů, zajišťující ochranu před vlivy prostředí a mechanickým poškozením.
g)    Ohleduplná manipulace s krabicemi. Hrubé zacházení může způsobit zkrat nebo poškození. Při skladování v zařízení se řídit doporučením výrobce.
h)    Dbát na správný oběh zásob, dodržovat FIFO.

3.   Druhy baterií, aktualizace: 09.2021
•    NiCd
•    Alkalické
•    LiMnO2
•    LiSOCl2
•    Li-Ion
•    Li
•    ZiCl
•    Pb


Zákaznická podpora
Karel Richter
Karel Richter
PO-PÁ 8:00 - 18:00
REGIA Facility s.r.o. 2012 - 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz